Automess

Eesti keeles rus eng

Eesti Automess - Sõidame!, Eesti Toidumess - Sööma! ja Eesti Pulmamessi toimumise aeg ja koht

Laupäev ja pühapäev 9.-10. mai 2020, Tallinna Lauluväljak.
Avatud laupäeval kell 11-20 ja pühapäeval kell 11-18. Sissepääs tasuta. 

Esitleja

Messi esitleja

Suurtoetaja

Uudised & teated

Esimene Eesti Automess – Sõidame! on toimunud!

Suure pildigalerii vaatamiseks klikka pildil

3.–4. mail 2019 kell 11–20 toimus Tallinna Lauluväljakul esimest korda Eesti Automess – Sõidame! Korraldajate eesmärk on koostöös Eesti Toidumessiga – Sööma! luua traditsiooniline suurima külastajaarvuga kobarmess Sõidame! Sööma!, kuhu on külastajatena oodatud igaüks!

Sel aastal toimunud messi täielikku õnnestumist segas kahjuks ilmataat, kes kostitas nii eksponente kui ka külastajaid ekstreemsete ilmaoludega. Sademete hulk ja tuule kiirus oli kohati sedavõrd suur, et korraldajad otsustasid turvalisuse tagamiseks jätta osad Vudila mängumaa atraktsioonidest paigaldamata. Korraldajad kiidavad ja tänavad kõiki eksponente hea tehnilise ettevalmistuse eest! Niipea kui ilmaolud korraks leebusid, jätkus laupäeva päeval külastajaid hulgaliselt, kokku käis tehnika- ja toiduhuvilisi kahel messipäeval Tallinna Lauluväljakul hinnanguliselt kuni 40 000 inimest.

Eesti Automessi patroon Margus Murakas: "Automessi eksponentidele jäi Tallinna Lauluväljaku Piritapoolne osa juba esimesel toimumisaastal kitsaks, mitmete huviliste ja tarbesõidukite kaasamiseks sai ruum juba varakult otsa. Järgmisel aastal vahetame Eesti Toidumessiga Lauluväljakul asukohad, mille tulemusena saab automess poole rohkem ruumi juurde, et kogu auto- ja liiklusevaldkonna tegijaid osalema kutsuda ja neid väärikalt eksponeerida. Sissepääs on ikka tasuta, sest oma olemuselt on Sõidame! infojagamise ja Eesti liikluskultuuri edendav suursündmus, millest peavad osa saama kõik. Lisaks erialainimestele ka näiteks kaugemalt saabuvad suurpered ehk siis kõik need, kes ühel või teisel kombel liikluses osalevad. Eesti Messidele on Sõidame! rohkem missiooni- kui äriprojekt ja minul on suur rõõm ja au osaleda loodetavasti traditsiooniks saava sündmuse korraldusmeeskonnas patroonina".

Messil esitleti kolme uut automudelit: Škoda Scala, Volkswagen T-Cross ja Hyundai i30 N. 

Eesti Automessi – Sõidame! laval toimusid mitmed põnevad vestlusringid. Arutleti nii ralli- kui ka alternatiivkütuste teemadel. Külalistena käisid teiste seas laval Evelin Ilves ja automatkaja Väino Laisaar.

Auhinnagalal Aasta Autotegu  pälvisid tunnustused Glassdrive, MOMU Mootorispordi Muuseum, Oleg Gross, Rally Estonia OÜ, Tallinna Munitsipaalpolitsei, Elmo Rent, Nobe, Nordauto Grupp OÜ ja Laitse RallyPark. Lisainfo: www.autotegu.ee.

Eesti Automeistrite võistlustel selgus Autoeksperdi Eesti meister rattavahetuses, kelleks osutus Vitali. Mobile.ee Eesti meistriks autokiikumises krooniti Veikko. Lisainfo: www.automeistrid.ee.

Atoy autospordialal tutvustasid autospordi alakomiteed oma võistlustehnikat ja võistlushooaja kalenderplaane.

LaitseRallyPark võimaldas huvilistel proovida, mis tunne on autoga vastu seina sõita. Lisaks sai automessil LaitseRallyPark proovisõidualal teha proovisõitu 40 uue automudeliga ja lustisõitu 1920. aasta Ford T-ga, uudistada parimaid palasid vanasõidukite kollektsioonist ja külastada laste liikluslinnakut.

Mõlemad messipäevad lõpetati meeleolukate kontsertidega. Reedel oli laval legendaarne Kolumbus Kris ning laupäeval Boogie Company. Kellel sellest veel väheks jäi, sai nautida ka toidumessi Toiduliidu lava esinejaid. Messiklubi ehk ametlikku jätkupidu peeti reede õhtul Amigos, kus astus viimast korda lavale La La Ladies.

Eesti Automess – Sõidame! esitleja oli UPS ja suurtoetaja Glassdrive. 

Kohtumiseni Eesti Automessil – Sõidame! Tallinna Lauluväljakul, laupäeval ja pühapäeval 9.–10. mail 2020!

Korraldajate nimel

Katrin Halanurm ja Margus Murakas

Suure pildigalerii vaatamiseks klikka pildil

galerii lead automess 2019.png